AKADEMIA PROJEKTANTA - A CO TO TAKIEGO? - Daria K. Baczyńska

Jeśli mnie obserwujesz w mediach społecznościowych, to na pewno zauważyłeś, że ostatnio dość intensywnie zachęcam Cię do  wstąpienia w szeregi Akademii Projektanta. No dobrze, ale czym ta Akademia jest?

Idea Akademii Projektanta

Akademia Projektanta to prywatna grupa na Facebooku, której pomysł zakiełkował mi w głowie już kilka lat temu, zanim pojawił się wysyp różnych Akademii w social media. Przyznam, że zastanawiałam się nad zmianą nazwy, żeby nie powielać tego, co robią inni, ale ostatecznie nazwa pozostała i mam nadzieję, że jednak nikomu nie będzie przeszkadzać.

Co to znaczy grupa prywatna? Oznacza to, że aby do niej dołączyć jesteś poproszony o odpowiedź na trzy pytania, które już na samym początku pozwolą mi dowiedzieć się, kim jesteś. Tylko osoby należące do grupy będą miały dostęp do publikowanych tam treści. Drzwi Akademii są oczywiście otwarte dla każdego, kto interesuje się tematyką projektowania wnętrz i jeśli tylko będzie przestrzegał zasad w niej obowiązujących (o których powiem za chwilę), na pewno nie zostanie z grupy usunięty:). Szczególnie jednak zapraszam osoby zawodowo związane z naszą branżą, a więc:

  • architektów wnętrz
  • projektantów
  • dekoratorów
  • inne osoby zajmujące się aranżacjami wnętrz (na przykład flipperów, home stagerów)
  • osoby studiujące na kierunkach związanych z projektowaniem lub uczestniczące w kursach projektowania
  • osoby myślące o zmianie zawodu

słowem tych, którzy pragną twórczo się rozwinąć i podnieść jakość swojej pracy, tak aby ich projekty wyróżniały się na rynku i tą drogą przyciągnęły do siebie wymarzonych klientów. Idea Akademii to stworzenie społeczności osób z branży, które będą się wzajemnie wspierać, dzielić uwagami i pozytywnie motywować. Jeśli Twoja praca to nieustanna walka o klienta i o ustabilizowanie przychodów, to tutaj otrzymasz narzędzia które pomogą Ci odwrócić tę sytuację. To klient będzie poszukiwał Ciebie, a Ty zdecydujesz, z kim chcesz współpracować, a z kim ta współpraca jest nieopłacalna.

Zasady obowiązujące w Akademii Projektanta

Od dłuższego czasu obserwuję różne grupy z branży projektowanie wnętrz na Facebooku. Sama niegdyś szukałam w tych miejscach wsparcia i z przykrością stwierdzam, że go nie znalazłam. Odkryłam tam za to sporo hejtu i niezdrowych reakcji na całkiem uzasadnione pytania osób do tych grup należących, które chciały się pochwalić swoimi projektami, szukały porady w sprawie wyboru drogi edukacyjnej czy po prostu wstawiały zdjęcie produktu i pytały innych, czy wiedzą, co to takiego. Nie wiem, czy taki cel przyświecał tym, którzy te grupy założyli.  W Akademii Projektanta nie ma miejsca na hejt, niekulturalne uwagi czy wyszydzanie kogoś tylko dlatego, że jest dekoratorem z ukończonym kursem projektowania, a nie skończył pięcioletnich studiów. Członkowie grupy, którzy będą przejawiali agresywne zachowania wobec innych osób, będą z grupy uprzejmie, acz stanowczo usuwani.

Akademia to także nie jest miejsce, w którym będę uczyła projektowania od podstaw. Tutaj wchodzimy na “wyższy stopień wtajemniczenia” i doskonalimy nasz warsztat z korzyścią dla naszej pracy i jakości obsługi naszych klientów. To także praca na wizerunek Twojej marki. Wyobraź sobie lekarza, który ukończył studia 15 lat temu. Od tego czasu medycyna zrobiła już wiele kroków milowych na drodze do postępu. Czy uważasz, że gdyby wspomniany lekarz poprzestał na wiedzy zdobytej podczas studiów, nie uczestnicząc od tamtej pory w szkoleniach, mógłby dziś z sukcesem leczyć ludzi? To samo dotyczy i Ciebie. Jeśli nie będziesz się doskonalić, wypadniesz z rynku.

Jak będą odbywały się spotkania społeczności Akademii Projektanta?

Zapraszam Cię w każdy piątek o godzinie 20.00 na transmisje na żywo, podczas których będę omawiać sama lub razem z moimi gośćmi zagadnienia, które okażą się przydatne w Twojej pracy. Już wkrótce startujemy. Zapowiedzi kolejnych  tematów będziesz mógł śledzić na moich profilach społecznościowych: na Instagramie, Facebooku i na tej stronie.

 

Dołącz już dziś od Akademii Projektanta. Jeśli masz pomysły na tematy live’ów lub chcesz przestawić problem, który Twoim zdaniem warto omówić, podziel się nim w komentarzu.